V petek, 5.7.2026 ob 6h se nas je podalo 8 pohodnikov v okviru 40. »Spominskega pohoda na Triglav« peš iz Dravograda na Triglav.

Pot nas je vodila skozi staro jedro Slovenj Gradca, skozi Podgorje do Vodriža. Tu smo zavili desno v hrib in se spustili preko Graške Gore v Velunje. Naprej preko Gaberk, Šoštanja, Lepe Njive do Mozirja, kjer smo po 50 km prenočili. Zvečer so nas presenetili še sorodniki in prijatelji, saj je naslednji dan praznoval naš Vlado 60 let. Po počitku in dobrem zajtrku smo nadaljevali preko Nazarj, Gornega Grada, Nove Štifte do Črnivca. Krajši postanek in spust iz štajerske na krajnsko stran čez Gozd do Stahovice, prehojenih 40 km. Večerja in počitek.

V sredo smo začeli pot ob 5h preko Zaloga, Šenčurja, Brda pri Kranju, Podnarta do Krope, prehojenih 46 km. Večerja in počitek.

V četrtek pot preko Kamne Gorice, Bohinjske Bele na Goreljek, kjer smo prenočili po 33 km. V petek je sledil vzpon na Triglav, zato smo startali ob 2 h zjutraj preko Rudnega polja do Vodnikove koče in naprej na Planiko. Krajši počitek in okrepčilo z enolončnico. Vzpon na Triglav ob 1245. Vsi smo bili veseli, ker je bil prvi cilj dosežen. Obvezno slikanje, okrepčilo v najvišje ležečem bifeju v Sloveniji. Pivo 8 Eur, zelo poštena cena. Potem spust do Triglavskega doma na Kredarici, kjer je bila proslava v izvedbi naših prijateljev iz Primorske. Kapo dol!

Tu je bilo tudi srečanje pohodniških skupin, ki gredo vse od doma peš na Triglav. Skupine iz Ankarana, Kopra, Cerij, Nanosa, Kuma in letos prvič tudi iz Dravograda. Potem krajše druženje ob pršutu in spust nazaj do koče Planika in počitek. Prehojenih 22 km.

V soboto spust preko Vodnikove koče do Rudnega polja, 12 km. Sledila je osrednja proslava, ki ji je žal ponagajal dež.

V šestih dneh smo prehodili 203 km, cca.5000 m navzgor in cca.4000 m navzdol.

Hvala Miranu za spremstvo in 100% oskrbo, hvala sopohodnikom za tovarištvo in dobro voljo, hvala vsem, ki ste nam to omogočili.

Peter Hovnik

Kako se je pohod odvijal vidite v ALBUMU Petrovih fotografij!