Na prvi poletni dan, 21. junija 2026, je v Libeličah potekal tradicionalni kulturni dogodek »Pod lipo«. Prireditev, ki jo je z izbranimi besedami vodila Klara Plešivčnik, je bila posvečena dnevu državnosti.

Uradni del programa je s slovensko himno otvoril MePZ Libeliče, prisotne pa je nato nagovoril predsednik krajevne skupnosti Libeliče Rok Plešivčnik, ki je poudaril pomen medgeneracijskega druženja in predstavil izvrstne dosežke libeliških gasilcev.

V osrednjem delu programa so se zvrstili nastopi najmlajših krajanov. Predstavili so se otroci iz vrtca pod vodstvom vzgojiteljic Monike in Špele, prvošolci OŠ Libeliče z učiteljico Lucijo Plošnik ter pevski zbor OŠ Libeliče pod vodstvom mentorice Anite Kordež Grögl. Program sta z glasbenim vložkom obogatila tudi Matevž in Ela Viher Gorenšek.

Za uradni zaključek kulturnega programa je poskrbel mlad harmonikar Tit Havli. Ob zvokih harmonike se je sproščeno povezala celotna dvorana, ki je s petjem pospremila zadnji nastop.

Po uradnem delu je sledilo sproščeno druženje s pogostitvijo vseh obiskovalcev.

Ana Topolovec (FB)